AİRFEL KOMBİ ARIZA KODLARI HL, AF, Db, RF, ÇÖZÜMLERİ

Airfel Arıza Kodları

Airfel Duo Dijifel Kombi arızaları, ekranda ( LP ) arıza ikaz işaretleri neden sürekli verir. AİRFEL Kombiniz de arıza olduğunda, ekranında ikaz lambası sürekli yanıp sönerek uyarır. Airfel kombi bir çok farklı arızasının (anahtar işareti) anlamı ve detaylı arızalı parça tespiti, pratik kombi tamiri çözüm açıklamaları.
Airfel LP Arıza hata kodu çözümü. LP Kalorifer devresi düşük su basınç uyarısı. Kalorifer basınç değerini suyu 1,5 bar seviyesine getirin. Reset sonrası arıza devam ederse servisi arayın.

Airfel HL Arıza Kodu; Airfel kombi arıza işareti ne anlamı ifade ediyor. Arıza Kodu HL Aşırı ısınma uyarısı. Kalorifer devresi sıcaklığının 100°C üzerinde olduğunu belirtir. Sırasıyla petek vanalarının açık konumuna getirin ve kombi alt vanalar açık olsun. Reset sonrası arıza devam ederse pompa bozulmuş, kalorifer pislik tutucu filtresi tıkanmış yada üç yollu, step motoru, kart sorunu.
Airfel AF Arıza Kodu; Airfel AF arıza hatası. Airfel kombide arıza oluştuğunda arızanın hata koduyla beraber ekranda anahtar işareti görülür. Kombi atık gaz tahliye sisteminde sorun olduğunda bu arıza kodu görülür. Bu arızanın sebebi baca ek yerleri çıkmış, elektronik kartı, proses tat, fan arızası.
Airfel Hb Arıza Hata kodu; Airfel kombi kalorifer ntc arızalı. Kalorifer devresi gidiş hattında bulunan ntc arızalanmış yada kablolarda kopma meydana gelmiş olabilir.
Airfel Db Arıza Hat kodu; Airfel kombi kullanım suyu ntc arızası. Kullanım suyu hattında bulunan sıcak su ntc de sorun olabilir yada kablolarda oksitlenme, temassızlık kopma olmuş olabilir. Reset sonrası arıza tekrarlarsa servisi aramalısınız. Sizlere reset hakkında yardımcı olacak bilgi (Kombi Resetle İlgili Detayları) sayfayı inceleyin.

Airfel Kombi Arıza Anahtar İşareti.

Airfel BC Arıza Hata kodu; Airfel kombi ateşleme sorunu. Kombi içerisinde alev oluşmadığı zaman bu hata kodu görülür. Yapmanız gereken öncelikle gaz yollarını kontrol etmek olmalı. Gaz yoksa bu sebeple sorun yaşanıyordur. Kombi gaz vanası açık olduğuna eminseniz reset uygulayın. Arıza devam ederse gaz valfi, kombi elektronik kart, iyon, ateşleme elektro arıza olabilir.
Airfel C1 / 01 Arıza Kodu; Airfel kombi gaz valfi modülasyon hatası. Gaz valfi yeterli elektrik voltaj akımı gelmediğinde bu arızada kombi ateşleme yapamaz.
Airfel A5 Arıza Kodu; Baca hava akışı arızası. Kombi ateşleme yaptığı zaman proses tat, kombi fanı, hava akış şalteri, gaz valfi, ateşleme elektrod devreye girmesi ve inyon alevi algılamama ve kombi kart sorun olduğu anlamına gelir.
Airfel Fr Arıza Kodu; Airfel kombi donma sorunudur. Kalorifer devresi ntc sen sörünün 1°C sıcaklığı algıladığı zaman ana eşenjör de donma olabileceği anlamına gelir. Özellikle soğuk kış aylarında kalorifer devresi kapalı iken bu arıza kodu görülürse kombi içerisindeki su acilen tahliye edilmeli.
Airfel RF Arıza Kodu; Airfel kombi RF arızası. Öncelikle en sık karşılaşılan bu sorunun temel kaynağı baca olarak bilinir. Kombi yanan gazı tahliye etmemesini sebebi ise kombi fanı yada elektronik kart arızası.

Airfel Digifel Duo Arıza Tespit İşareti.

Airfel C20 / C40 Arıza Kodu; Airfel kombi kalorifer gidiş suyu ntc arızası. Tesisat gidiş suyu borusunun üzerinde bulunan ntc sen sör arıza yapmış yada kısa devre mevcut.
Airfel C28 Arıza Kodu; Airfel baca gazı sorunu. Airfel kombi baca gazı sen sörün de arıza olduğunu belirten hata kodudur. Baca gazı sıcaklığını kontrol eden bu sen sör arızalanırsa, kombi bu hata kodunu verir.
Airfel C78 Arıza Kodu; Airfel su basınç hatası. Airfel kombi kombi kalorifer devresi su basıncını kontrol etmekle görevli su basınç sondası arıza olduğunu belirten hata kodudur.
Airfel C50 Arıza Kodu; Airfel sıca su hatası. Airfel kombi plaka eşenjör üst kısmında bulunan ntc arızası. Bu durumda sıcak su almanız zorlaşabilir.
Airfel C1 05 arıza Kodu; Airfel kombi baca hava akışı sorunu. Airfel kombi hava atma programının devrede olduğunu bildiren koddur. Bu arıza kodu ekranda belirdikten sonra ekranda anahtar işareti belirlenir. Belli bir süre sonra kombi normal çalışmasına devam eder.

Airfel C1 11 Arıza Kodu; Airfel kombi aşırı sıcaklık arızaları. Airfel kombi maksimum sıcaklık seviyesinin aşıldığını gösterir. Ntc sen sör okunan ısı değeri maksimumu aşmışsa ekranda bu arıza kodu belirir. Resetleme işlemi yapın ve bir süre bekleyin.
Airfel C1/10 Arıza Kodu; Airfel kombi tesisat suyu aşırı sıcaklık sorunu. Airfel kombi kalorifer gidiş suyu sıcaklığının maksimum seviyeye ulaştığını hisseden limit devreye girerek kombiyi emniyet amaçlı devre dışı bırakır. Daha sonrasında cihaz bu hatayı verir. Reset işlemi yapınız.
Airfel C1/33 Arıza Kodu; Airfel kombi ateşleme arızası. Airfel kombide ateşleme arızasının olduğunu belirten koddur. Cihaz gaz vanalarını kontrol ediniz ve açık konumda ise kombinize reset işlemi yapınız. Düzelmez ise cihazın gaz valfi, iyon, proses tat, elektronik kartı sorun olabilir.

Airfel Kombi C1/17 Arıza Kodu; Airfel kalorifer tesisat suyu yüksek sorunu. Airfel kombinin içindeki su basıncının 2,5 bar seviyesini aştığını belirten koddur. Kombi bu şekilde çalışırsa içindeki parçalar zarar görebilir. Peteklerinizin hava alma kısmından su tahliye ederek su basıncını 1,5 bar seviyesine kadar ayarlayınız.
Airfel C1/18 Arıza Kodu; Airfel kombi tesisat suyu düşük basınç hatası. Airfel kombinizin kalorifer devresi su basıncının düşük olduğunu belirten koddur. Bu durumda kombi çalışmaz.
Airfel C1/29 Arıza Kodu; Kombi çalışmaya başladığı zaman bu arıza hatası veriyorsa ; Kombi kart, fanı, proses tat arızasıdır.
Airfel C1/30 Arıza Kodu; Baca gazı sıcaklığı 80 / 90 yüksek derece olduğu hata işareti. Yoğuşma su gideri ya da baca da tıkanma varsa bu arızayı verir.
Airfel C1/56 Arıza Kodu; Voltaj hata kodudur. Tüketici regülatör taktırmanız gerekir.

Airfel Family Cond Yoğuşmalı Kombi Arıza Tamir Kodları.

Airfel 10 Arıza hata kodu; Alev oluşmuyor. Cihaza reset atınız. Arızaları iyon, gaz valfi, elektronik kartı.
Airfel 11 Arıza hata kodu; Kombinin parazit alev yaptığını gösteren koddur. Reset yapınız.
Airfel 12 Arıza hata kodu; Kombi kendiliğinden kapanmış ve tekrar çalışmaya başlamış. Sürekli olursa, destek alın.
Airfel 13 Arıza hata kodu; Gaz giriş basıncı en düşük seviyede. Reset yapınız eğer düzelmez destek alın.
Airfel 14 Arıza hata kodu; Gaz giriş basıncı algılamıyor. Gaz valfı, elektronik kombi kart.
Airfel 15 Arıza hata kodu; Kombiyi korumaya alan stand – by modülü devreye girmiş.
Airfel 20 Arıza hata kodu; Aşırı ısınma veya brülör termostat sorunu.
Airfel 21 / 22 Arıza hata kodu; Duman sondasında kısa devre veya en yüksek sıcaklık meydana gelmiş.
Airfel 24 / 25 Arıza hata kodu; Kombinin giriş sondasında en yüksek sıcaklık olduğunu belirten hata kodudur.
Airfel 26 / 27 Arıza hata kodu; Cihazın dönüş sondasında en yüksek sıcaklığın oluştuğunu belirten hata kodudur.
Airfel 28 Arıza hata kodu; Giriş ve çıkış sondası açık durumda.
Airfel 29 Arıza hata kodu; Baca sondası açık kalmış durumda.
Airfel 30 / 31 / 36 / 38 Arıza hata kodu anlamı. Hava basınç prosestat ve duman çıkışı arızalı.
Airfel 33 / 34 / 35 / 37 Arıza hata kodu; Kombi fanı devamlı ya da yüksek hızda çalışması. Fan arızası.
Airfel 40 / 41 Arıza hata kodu; Kombi suyu yüksek yada su düşük ise bu arızayı verir.
Airfel 42 Arıza hata kodu; Kombi su basınç anahtarı algılamıyor.
Airfel 50 / 59 Arıza hata kodu; Elektronik panoda sorun olduğunu belirten koddur. Arızası kombi ekran, ana kart.
Airfel 60 Arıza hata kodu; Kullanım sıcak su ntc arızası. Kullanıcının sıcak su ihtiyacını karşılamaz.
Airfel 70 / 72 Arıza hata kodu; Ana sonda açık veya kısa devre yapmış durumda.
Airfel 71 Arıza hata kodu; Giriş sonda sıcaklığı en yüksek seviyede.
Airfel 77 Arıza hata kodu; Limit termostat ta düşük sıcaklık mevcut. Reset işlemi yapınız.
Airfel 78 / 79 Arıza hata kodu; Giriş ve çıkış diferansiyel arızası mevcut.
Airfel 80 / 81 / 82 / 83 Arıza hata kodu; Kombi normal çalışmıyorsa. Sorunun çözümü için servis ile iletişime geçiniz
Airfel 92 / 93 / 94 / 95 Arıza hata kodu; Yoğuşma suyu sen sör hatası.
Airfel JO Arıza hata kodu; Elektronik kart bağlantılarının yanlış yapıldığını belirten koddur.
Airfel J1 Arıza hata kodu; Kablolu uzaktan kumanda birleşmesi mevcut. Samsun Airfel kombi servisi merkezimizle haftanın yedi günü (pazar) AİRFEL kombi bakım, tamir, arıza işlerinde iletişim telefonu 0536 434 12 55 numarası açık destek olmaktayız.

Call Now ButtonHemen Ara.