Sıcak Su Arızaları

Kombi Sıcak Su Arızaları

Kombi cihazları yaşam alanlarımızın olmazsa olmazı buda elektronik cihazların arasında olması, hatta beyaz eşyalar kadarda değerlidir. Kombiler, kışın ısınmamıza olanak sağlamakta ve pratik kullanımı, işlevsel özellikleri bakımından beklentilerimizi 7/24 karşılamasıdır.
Firmamız kombi bakımı, onarım, yedek parça desteği ve tamir işlerinde tecrübeli, sektörde uzun yıllardır faaliyet göstermekte. Deneyimli uzman kadromuz, sizlerin beklentilerinizi karşılayabilecek, bilgi ve donanıma sahip olmalarıdır. Kombi suyu ısıtmıyor şikâyeti ile firmamız ile iletişime geçin

Kombi Sıcak Suyu Hiç Isıtmıyor.

Kombide su ısıtma problemi sıklıkla karşılaştığımız problemlerin başında gelir. Kombi markaları, Arçelik, Airfel, Alarko, Ariston, Auer, Beko, Bosch, Baykan, Baymak, Buderus, Demirdöküm, ECA, Ferroli, İmmergas, Viessmann, Vaillant. Kombiniz çalıştığı halde sıcak suyu hiç vermiyorsa, birden fazla nedeni olabilmekte. Firma ustalarımız kombinin sıcak su arızası ile ilgili olan tüm teknik ekipmanları detaylı bir şekilde kontrol edilmektedir.
Sıcak su arızası durumda genel olarak sıkla karşılaşılan arıza sorunları.

  • Sıcak su ntc.
  • Su akış şalteri, tribün
  • Üç yol, plaka ana eşanjör.
  • Sıcak suyun bağlı okuyucu ve bulunduğu kablo.
  • Elektronik ekran ya da ana kombi kartı da olmakta.
  • Sıklıkla karşılaştığımız bu gibi sorunların sürekli yaşanması, Bengi kombi servisi firmamız da bunun yedek parça desteği ile çözümü mevcuttur.

Sıcak Suyu Açınca Kombi Petekleri Isıtıyor.

Kombi çalışıyor ama petekleri ısıtıyor bunun birden fazla hatası olmakta. Kombinin üç yol iç takım ve step motoru özelliği yitirmesi ile işlevini yerine getirmemektedir. Kombide olması gerekenden suyu az veriyor ise, üç yollu tam kapatmadığı için kalorifer tesisatta sızma olur petekler bu yüzden ısınır.
Ana yada plaka eşanjör tıkanması yada mutfak lavabo banyo bataryası filtre zamanla kireçlenir. Buda sıcak su akışı etkiler ve cihaz içersin de yüksek ısıyı algıladığı içinde kendini durdur ve de korumaya (emniyete) almasıdır.

Kombi Sıcak Suda Arıza Neden Veriyor.

Sıcak suyu açınca kombi arızaya geçiyorsa, bu durumdan dolayı sıcak suyu elde etmeniz mümkün olmamaktadır. Yapmanız gereken öncelikle şebeke suyun debisini (akışını) kontrol etmeniz yada binada şebeke suyunun hiç olmayışıdır.
Bazen de su tesisatı boruları ile ilgili problem olabilmekte. Bu sebeple kombiniz yeterince sıcak suyu ihtiyacınızı karşılamaz. Pek nadiren de kombi kartı gibi parça arıza yapmış (bozulmuş) olabilmekte.

Call Now ButtonHEMEN ARA