İMMERGAS KOMBİ ARIZA KODLARI 01, 05, 10, 11, ÇÖZÜMLERİ

İmmergas Arıza Kodları

İmmergas Eolo Star kombi ekranında (01 ) arıza ikaz işaretleri neden sürekli verir. Kombilerde sıklıkla karşılaşılan, bir çok farklı arızaları anlamı ve pratik detaylı arızalı parça tespiti ilgili bilgileri ve kombi tamiri çözüm açıklamaları.
İmmergas 01 Arıza Hata Kodu İşareti; Ateşleme arıza hata sorunu. Kombi brülörün de yanma gerçekleşmediğinde 01 arıza işareti görülür. Doğalgaz var ise kombiyi Reset yapın. Arızaları elektronik kombi kart, gaz valfi, in yon, proses tat, arızası tespiti ve çözüm için kombi tamiri yardım almanızı öneriyoruz.
İmmergas 02 Arıza Hata Kodu; Aşırı ısınma arıza işareti. Kalorifer tesisat suyu eksik olduğun da kombinin aşırı ısınır, kendini bloke ederek korumaya alır. Kombinin suyu eksik ise su ilave edin, bir süre bekleyin sonra kombiyi Reset yaparak devreye alın. Eğer cihazda arıza hala devam ediyorsa, sorunu kombi kartı, limit, pompası arıza yapmıştır. Uzun süre petek temizliği yapılmamış ise peteklerin su kanalları yada filitre kirden tıkanması ile bu gibi sorun da oluşmakta.
İmmergas 05 Arıza Hata Kodu; Sıcak su ntc arızası. Kombi ekranda yansıdığı zaman suyu ısıtmaz. Kombi sıcak su ntc arıza olduğun da ekranda 05 hata işareti görülür.

İmmergas kombi Arıza Tespit Çözümleri.

İmmergas 06 Arıza Hata Kodu; Kalorifer devresi ntc arızası. Kalorifer peteklere ısı vermez. Kalorifer sen sörü kablolarda oldukça sık karşılaşılan oksitlenme ile temassızlık olabilmekte.
İmmergas 10 Arıza Hata Kodu; Düşük su basıncı hatası. Kombinin su yeterli olmadığın da kombi hiç çalışmaz ve arıza geçer. Suyu 1,5 bar çıkarın sorun çözülür. Şayet arıza devam ederse basınç algılayıcı, çözümü için parçanın değişimi sağlanmalı.
İmmergas 11 Arıza Hata Kodu; Hava akış arıza sorunu. Eğer cihazınız bacası tıkalı olabilir kontrol edin. Arızaları sırasıyla, hava akış şalteri, kombi kart, fan, proses tat arızası olmakta.
İmmergas 27 Arıza Hata Kodu; Aşırı ısınma arızası. Kalorifer tesisatında su devir daim pompa arıza sorunu. Petek vanalarını kontrol edin eğer kapalı değilse, kombi sirkülasyon pompası yada kombi ana kartı arızalı olabilir.
İmmergas 28 Arıza Hata Kodu; Elektrik yada kalorifer tesisat sorunu. Bu arıza durumunda sorunun tam olarak neyden kaynaklı olduğunu anlayabilmek için servis çağırmanız gerekiyor.
İmmergas 31 Arıza Hata Kodu; İletişim hatası. Oda termostatı iletişim hata sorunu. Kombi sorunlarınız da her zaman Samsun İmmergas kombi servisi haftanın yedi günü İMMERGAS kombi arıza, tamir ya da kombi bakım işlerinde destek olmaktayız.

Call Now ButtonHemen Ara.