ECA Citius Arıza Hataları

Eca Citius Yoğuşmalı Kombi Arıza Kodları

ECA Citius premix yoğuşmalı kombi ekran da ASE, AP, ECA kombiler ev, işyeri gibi birçok alanda kullanılmakta olup, kullananların kış aylarında çeşitli arızaları ile karşılaşmaları. Eca kombi markası kombi de arızayı nasıl anlarız.

Eca kombi çalışma sistemde hata oluşmuşsa, kombi ekran lambası (ışık) yanıp sönerek uyarı verir. Eca kombi arıza kodu sömbel işareti ve faydalı teknik bilgi içeren detaylı pratik kombi tamiri çözüm açıklaması.

E01 / E02 / E08 / E12 / E21 / E82. Arıza Hata işareti; Ateşleme alev kaybı yada yanlış alev sinyali. Arıza hatası kombiye gaz gitmiyor. Hatta gaz olup olmadığını kontrol ediniz. Gaz valfi kapalı iken brülörde alev algılanırsa meydana gelir. Gaz vanası kapalıysa açıp resetleyin. Hatasının devam edip etmediğini kontrol ediniz. Genellikle arızası kombi kart, iyon, gaz valfi.

E03. Arıza hata işareti. Aşırı 90°C’yi sıcaklık uyarısı. Kombinin kalorifer petek su vanaların açık olup olmadığını kontrol edin, cihazı resetleyiniz. Kombi kartı, pompası sıkışmış yada arıza yapmıştır.

E15. Ölçüm Sapma arıza işareti. Sıcaklık Sensörü kablo bağlantı hatası kontrol ediniz. CH gidiş ve dönüş sen sörleri değiştiriniz. Ntc, kombi ana kartı arızalı.

E16. E35. Sen sör arıza hatası. Gidiş suyu sıcaklık sensörü algılanmıyor. Ntc, Kombi ana kartı arızalı.

E17. Sen sör arızası. Dönüş suyu sıcaklık sensörü algılanmıyor. Ntc parçası, Kombi ana kartı arızalı.

E18 . Sen sör Hatası. Sen sör üzerindeki sıcaklık çok fazla (30°C). CH dönüş (ntc) sensör ve kablo değiştiriniz. Düzelmez ise kart arızalı.

E33. Dönü suyu hatası. Dönüş suyu sensör de kısa veya açık devre ntc parça arızası. Sen sör koblo uçları temizleyin, düzelmese ntc ve kablosu, kartı.

Eca Citius Kombi Arıza İşareti.

E38. Su basınç hatası. Kombide ya da tesisatta su kaçağı olup olmadığını kontrol edin.

E44. Ateşleme ile ilgili arızası. Evinizde doğalgaz kontrol edin. Gaz varsa. kombi kartı ve Gaz valfı (Armatörü) arıza yapmış olabilir.

E64. E65. Arıza hatası. Donanım birinci yada ikicin spesifik hatası. Kombiyi kapatıp açın, düzelmese gaz valf, kartı.

E80 / F81. Arıza hata sorunu. Tesisat Gidiş, dönüş suyu aşırı sıcaklık arızası. Kombini suyu 1,5 olmalı eksik ise tamamlayın eğer düzelmese arızaları kombi pompa, kartı.

E83. Arıza hatası. Baca gazı tahliye sorunu. Arızası ana eşanjör tıkanması, üç yollu açmama sorunu.

F05. Arıza hatası. Kombi kartı, fan arızası. Arızasını uzmanı tarafından tespiti sağlanmalı.

F07 / F39 / F53. Arıza hatası. Baca gazı sıcaklığının 95°C’yi aştığında F07 hata kodu işareti verir. Kombide su olup olmadığını kontrol edin, eksik ise suyunu tamamlayın ve reset yapın çalışmıyorsa, baca gazını algılayan sen sörü, pompası, fan, ana kartı arızası. Servis den destek alın.

F10 / F37 / F42 / F43 / F47. Arıza hatası. Tesisatta basınç yetersiz. Suyu eksik ise tamamlayın. Düzelmez ise arızaları, bypass, pompa, üç yollu, kart, eşanjör.

F13. Arıza hatası. Reset arıza hatası. Kombide birden fazla reset işlemi uygulanmış. Reset düğmesi takılı olabilir, kontrol ediniz. Hata işareti hale ekranda görünüyorsa, kart arızalı.

Eca Citius Kombi Arızaları.

F34 / F36. Düşük Voltaj. Elektrik (170 V) altında ise kombi kendini bloke eder çalışmaz. Voltaj değerleri (200-240 V) normal ise, arıza kombi kartı.
F40. Arıza hatası. Genleşme tankı basınç sorun hatası. Kombinizde genleşme tankı havası düşük ise normal değerlere getirin. Eğer sorun devam ederse destek alın.

F41. Arıza hatası. Kombi suyu kendiliğinden yükseliyorsa sizlerin müdahale etme durumuzun yok, uzmanından yardım almalısınız.

F49. Oda termostat iletişim sorunu. Oda termostat kablosunu kontrol edin sorun yoksa. Oda termostat, kart arızası.

F50. Boyler iletişim hatası. Sorun hala devam ederse sen sör (iyon) anakart arızası.

F51. Arıza hatası. PT1000 solar sen sör arızası. Sorun hala devam ederse anakart arızalı.

F52. Kullanım su arızası. Ntc değişimi yapın. Sorun devam ederse kombi kartta.

F201. Ana kart ile ara yüz iletişim sorunu. Sistemin bağlantı kabloları kontrol edilmeli. Sorun devam ediyorsa ara yüz (Ekran) ana kartı değişimi sağlamalı. Eca Citius premix yoğuşmalı kombi Elektronik ana kombi kart, fan, gaz valf, iyon, ateşleme elektrotu arıza yapmış olabilmekte.

ASE: Eca Citius AP, Ase işareti açıklaması.

Eca Kombi ASE Arıza kodu; Kombi de ASE uyarısı açıklamsı. Sürekli yıllık periyodik kombi bakımı yaptırılmayan kombiler de görülür.

Eca yoğuşmalı kombi AP işareti anlamı çözümü; Genellikle ekranda AP uyarı anlamı. Kombi ilk çalışmada kendini test eder ve birlirli süre sonra kaybolur.

Değerli misafirimiz, kullanıcı olarak her hangi tehlike ile karşılaşmamak için cihaza müdahale etmeyin. Eca kombi bakım, arıza, onarım işlemlerinizde, Yetkili ya da özel kombi servisi ile acil iletişime geçin. BENGİ KOMBİ SERVİSİ 0532 556 67 08 telefon numarası yardımcı olunmakta.

Call Now ButtonHEMEN ARA