Viessmann Kombi Arıza Kodları FA, Fd, F5, F9, Çözümleri

Viessmann Arıza Kodları

Viessmann Vitopend Kombi ekranında ( OB ) arıza işaretleri ikazı neden sürekli verir. Kombilerde sıklıkla karşılaşılan, bir çok farklı arızaları anlamı ve detaylı arızalı parça tespiti ilgili bilgileri ve pratik kombi tamiri çözüm açıklamaları.
Viessmann Ob Arıza Hata Kodu; Kombi ekranında bu arıza işareti belirdi ise ısıtma akımının suyu düşük diyebiliriz.
Viessmann FA Arıza Hata Kodu; Arıza İşareti Anlamı. Kombi fanı sürekli çalıştığını yada çalışmadığını belirten hata kodudur. Bu durumda kombi fanı, kombi kartı, fanı diyebiliriz.
Viessmann FD Arıza Hata Kodu; Arızaları Açıklaması. Kombide elektronik ana kartta sorunu olduğu anlamına gelen arıza kodudur.
Viessmann A0 / F2 Arıza Hata Kodu; İşareti Anlamı. Brülör hata veriyor buna bağlı olarak da limit termostat atmış olabilir, geçici süreliğine bloke olmuş
Viessmann F2 / F3 Arıza Hata Kodu; Brülör çalışır durumdayken cihaz alev almış durumda. Ateşleme elektrotlarında ya da iyon sorun olabilir.
Viessmann F4 Arıza Hata Kodu; Neden Sürekli Verir. Cihaz ateşleme işlemini gerçekleştiriyor ama cihaz çalışmıyor. Kombi kart, iyon, gaz valfi, elektrot, fanı. Arızanın tespiti ve giderilmesi için kombi tamiri servisi den yardım almanızı öneriyoruz.

Viessmann Kombi Arıza Tespit İşareti.

Viessmann F5 Arıza Hata Kodu; Kombi Sıcak Su Vermiyor. Sıcak suyun vermesinde etkili olan ntc sen söründe ya arıza oluşmuş ya da kısa devre oluşmuş.
Viessmann F6 Arıza Hata Kodu; Baca çekiş kontrolü bir gün yani 24 saat içinde on defa devreye girme işlemini tamamlamış.
Viessmann F7 Arıza Hata Kodu; Basınç hatası. Su basınç sorunu belirten arıza kodu.
Viessmann F8 Arıza Hata Kodu; Gaz valfinin olağandan daha geç kapandığını belirten koddur.
Viessmann F9 Arıza Hata Kodu; Fanı, kartı ve brülörün arızaya geçtiğini belirten.
Viessmann F10 / 18 Arıza Hata Kodu; Kombinin dış hava sıcaklık sen söründe kısa devre ya da temassızlık oluştuğunu belirten hata kodudur.
Viessmann F30 / 38 Arıza Hata Kodu; Cihazın kazan ısı sen sörü ntc kısa devre ya da temassızlık olduğunda kombi bu uyarı hatası vermektedir.

Viessmann Kombi Arıza Hatası.

Viessmann F50 / 58 Arıza Hata Kodu; Boyler ısı sen söründe kısa devre olması ya da temassızlık olması sebebiyle sıcak suyun hazırlanamadığını belirtir.
Viessmann F51 / 59 Arıza Hata Kodu; Sıcak su sen söründe kesinti olduğunda ya da kısa devre oluştuğunda kombi ekranında bu uyarı işareti gözükmektedir.
Viessmann B0 / B8 Arıza Hata Kodu; Baca sistemi ile alakalı olan baca gazı sen sör temassızlık yaşadığını ya da sen sörde kısa devre geldiğini belirtmekte.
Viessmann OC Arıza Hata Kodu; Kombiye girişi olan voltajlarda düşüklük olduğunu belirten hata koddur. Voltajlar yükseldiğinde cihaz da düzelecektir. Fakat bu sorun sık sık yaşanırsa kombinin beynine zarar verebilir. kombi regülatörü taktırılmalı. Samsun Özel Viessmann servisi VİESSMANN kombi arıza, tamir ya da kombi bakım işlerinde destek olmaktayız.

Call Now ButtonHEMEN ARA