Viessmann Arıza Kodları

Viessmann Arıza Kodları

Viessmann Vitopend kombiler ev, işyeri gibi birçok alanda kullanılmakta olup, kulananların kış aylarında çeşitli arızaları ile karşılaşmaları. Viessmann kombi markası kombi de arızayı nasıl anlarız.

Viessmann kombi çalışma sistemde hata oluşmuşsa, kombi ekran lambası (ışık) yanıp sönerek uyarı verir. Viessmann vitopend kombi arıza kodu sömbel işareti ve faydalı teknik bilgi içeren detaylı pratik kombi tamiri çözüm açıklaması.

Viessmann OB Arıza Kodu; Kombi ekranında ob arıza işareti belirdi ise ısıtma suyu düşük. 1’5 olmalı su ilave edin.

Viessmann FA Arıza Kodu; F A kombi bacada atık gaz tahliye sorunu. Kombi fanı, kombi kartı.

Viessmann FD Arıza Kodu; F D arıza işareti açıklaması. Kombide elektronik ana kartta sorunu olduğu anlamına gelir.

Viessmann A0 Arıza Kodu; A O işareti anlamı çözümü. Brülör hata veriyorsa, Gaz armatürü, limit termostat parçası korumaya almış.

Viessmann Kombi Arıza Tespit İşareti.

Viessmann F2 / F3 Arıza Kodu; F 2 / F 3 işareti açıklaması. Ateşleme elektrotlarında ya da iyon sorunu.

Viessmann F4 Arıza Kodu; F 4 işareti neden sürekli verir. Cihaz ateşleme işlemini gerçekleştiriyor ama (Brülör) alev oluşmuyor. Kombi kart, iyon, gaz (valfi) armatürü, elektrot, fanı. Arızanın tespiti yardım almanızı öneriyoruz.

Viessmann F5 Arıza Kodu; Kombi de F 5 arıza işareti çözümü nedir. Sıcak suyun vermesinde etkili olan ntc parça ile ilgili arıza oluşmuş.

Viessmann F6 Arıza Kodu; F 6 işareti açıklaması. Baca çekiş kontrolü bir gün yani 24 saat içinde on defa devreye girme işlemini tamamlamış.

Viessmann F7 Arıza Kodu; Kombi de F 7 işareti açıklaması. Kombi de Su basınç sorunu suyunu eksik ise (1,5) tamamlayın.

F8 Arıza Kodu; F 8 hata işareti açıklaması. Gaz valfi (Armartürü) olağandan daha geç kapandığını belirtir.

Viessmann F9 Arıza Kodu; F 9 hata açıklaması. Kombi Fanı, kartı arızaya geçtiğini belirtir.

Viessmann Kombi Arıza Hatası.

Viessmann B0 / B8 / F10 / F18 Arıza Kodu; F 10 / 18 hata açıklaması, Baca sistemi ile alakalı. Kombi dış hava sıcaklık sensöründe kısa devre ya da temassızlık olduğunu belirtir.

Viessmann F30 / F38 Arıza Kodu; Cihazın kazan ısı sensörü (NTC) kısa devre ya da temassızlık olduğunda uyarı işareti vermektedir.

Viessmann F50 / F51 / 58 / F59 Arıza Kodu; Boyler ısı (NTC) parça sensör hatası. Sıcak suyu hazırlanamadığını belirtir. Ekranda uyarı işareti gözükür.

Viessmann OC Arıza Kodu Açıklaması; Kombiye giriş (Elektrik) voltaj düşük olduğunu belirtir. Fakat bu sorun sık sık yaşanırsa regülatör taktırılmalı.

Değerli misafirimiz, kullanıcı olarak her hangi tehlike ile karşılaşmamak için cihaza müdahale etmeyin. Viessmann kombi bakım, arıza, onarım işlemlerinizde, Yetkili ya da özel kombi servisi ile acil iletişime geçin.

Call Now ButtonHEMEN ARA