PROTHERM KOMBİ ARIZA KODLARI F4, F5, ÇÖZÜMLERİ

Protherm Arıza Kodları

Protherm Lynx Kombi ekranında ( F1 ) arıza ikaz işaretleri neden sürekli verir. Kombilerde sıklıkla karşılaşılan, bir çok farklı arızaları anlamı ve pratik detaylı arızalı parça tespiti ilgili bilgileri ve kombi tamiri çözüm açıklamaları.
Protherm F1 Arıza hata kodu; İşareti anlamı; Aşırı Isınma kombi suyu yada kalorifer peteklerinin vanaları açık olduğunu kontrol edin. Reset yapın, arıza devam ederse servis den yardım almalısınız. Sirkülasyon kombi pompası, kombi kartı, üç yollu, yada kalorifer filtresi tıkalıdır.
Protherm F2 Arıza Hata Kodu; Sıcak su ntc arızası. Kullanım Sıcak su Ntc de arıza olduğunda ekran da F2 arızası verir. Sıcak su ntc arızalı, kablo ek yerlerinde oksitli ise temas olmaz. Sorunun giderilmesi için kombi servisi çağırmalısınız.
Protherm F3 Arıza Hata Kodu; Kalorifer ntc arıza hatası. Kalorifer devresi Ntc arızası. Kalorifer devresi ntc söründe arıza olduğunda F3 hata kodu görülmekte.
Protherm F4 Arıza Hata Kodu; Ateşleme sorunu. Kombiye gaz gelmediği zaman ateşleme yapmaz. Eğer kombi ateşleme yaptı ve alev oluşmadı o zaman f4 arızası vermekte. Öncelikle dairenizin ve kombinizin gaz vanalarını kontrol edin sonra kombiyi reset yapın, eğer sorun devam ederse proses tat, gaz valfi, ateşleme trafo, kombi ana kart arızası.
Protherm F5 Arıza Hata Kodu; Hava akışı sorunu. Baca borusunun tıkanması yada ek yerinden çıkmış ise kombiniz çalışmaz. Baca kontrol edilmeli sorun yok ise kombi fanı, proses tat, kombi kart arızası.

Protherm Kombi Arıza Tespiti Çözümleri.

Protherm F6 Arıza Hata Kodu; Kalorifer tesisat ntc arızalı. Kalorifer su tesisat devresi dönüş Ntc sörü arıza yapmış ya da kabloları kopma ya da söketlerin de temassızlık olduğu zaman F6 arıza kodu görülür kombi arıza tespiti ve tamiri için de firmanın yetkili yada özel kombi teknik servislerinden destek almalısınız.
Protherm F9 Arıza Hata Kodu; Baca hava akışı. Kombi baca hava çekişinde sorun olunca kombi fanı, kombi kartı, proses tat anahtar arızası. Kombi bacasının kontrol edin çıkmış ise yerine takıp kombiyi resetleyin. Bu gibi arızaları genellikle lodoslu, rüzgarlı havalarda da görülebilir.
Protherm F10 Arıza Hata Kodu işareti; Düşük su basıncı. Kalorifer devresi su basıncı yeterli su yok ise 1,5 bar seviyesine getirin çalışmıyor ise su basınç sondası arızası.
Protherm F11 Arıza Hata Kodu; Devir daim pompası. Kombi kalorifer tesisat suyu devir daim (pompa) sirkülasyon sorunu olduğu gösteren arıza hata kodu görülür. Öncelikle petek vanalarının açık konumda olduğundan emin olun. Arıza devam ederse servis arayın.
Protherm F12 Arıza Hata Kodu; Düşük Voltaj. Elektrik şebeke akımında düşük voltaj. Sürekli bu gibi düşük voltaj arızaları yaşıyor iseniz çözüm için kombi regülatör taktırabilirsiniz. Arıza devam ederse ana kartı arızalı olabilir. Samsun Protherm servisi PROTHERM kombi arıza, bakım, tamir işleriniz de destek olunmakta.

Call Now ButtonHEMEN ARA