Protherm Arıza Kodları

Protherm Arıza Kodları

PROTHERM lynx kombiler ev, işyeri gibi birçok alanda kullanılmakta olup, kullananların kış aylarında çeşitli arızaları ile karşılaşmaları. Protherm kombi markası kombi de arızayı nasıl anlarız.

Protherm lynx kombi çalışma sistemde hata oluşmuşsa, kombi ekran lambası (ışık) yanıp sönerek uyarı verir. Protherm lynx kombi arıza kodu sömbel işareti ve faydalı teknik bilgi içeren detaylı pratik kombi tamiri çözüm açıklaması.

Protherm F1 Arıza Kodu; Kombi de (F 1) arıza işareti anlamı aşırı ısınma. Emniyet limit cihazı devrede, kapatarak emniyete alır. Su (1,5) bar olmalı ve reset yapın. Çalışmazsa kombi sirkülasyon pompası, kartı ve filtreyi kontrol edin.

Protherm F2 Arıza Kodu; Sıcak su ntc parça arızası, kombiden sıcak su alamazsınız, servis çağırın.

Protherm F3 Arıza Kodu; Kalorifer ntc sensör parçası ile ilgili problem olduğunu gösterir.

Protherm F4 Arıza Kodu; (F 4) Gaz yokluğu. Protherm kombi de başarısız ateşleme hatası. Kombi ateşleme yapıyor ve alev oluşmuyorsa, sebebi gaz valfi (Brülör) yeterli gazı sağlamıyor. Doğalgaz varsa resetleyin. Elektronik kombi kartı ve iyon alevi algılamıyor, gaz armatürü (valfi) kontrol edilmeli.

Protherm F5 Arıza Kodu; (F 5)Kombi de atık gaz akışı ilgili bacada hava tahliye sorunu, bu durumda kombi çalışmaz. Kombi kartı, prosestat, fan arızası. Bu durumda sorunun tespiti için destek alın..

Protherm Lynx Kombi Arıza İşareti Çözümleri.

Protherm F6 Arıza Kodu; Kombi (F 6) Kalorifer ntc arızası, destek almalısınız.

Protherm F7 / F13/ Arıza Kodu; Kombi kartı, prosestat, gaz armatürü (valfi) kontrol edilmeli.

Protherm F8 Arıza Kodu; Kalorifer Ntc parçası arızalı. Kalorifer patekleri ısıtmaz ya da tesisat suyu değerinden fazla (sıcak) ısınmış olabilmekte.

Protherm F9 Arıza Kodu; Baca hava akış tahliye. Binanız yüksek katlı ise kombiniz fanı aşırı rüzgarlı (lodoslu) havalarda etkilenir ve hız kaybeder (F 9) hatası görülür. Kombi bacası ve fanın hız (devir) değeri proses tat kontrol edilmeli.

Protherm F10 Arıza Kodu; (F 10) kombi de su basınç düşük. Suyunu 1,5 bar getirin. Çalışmıyorsa basınç sondası arızalı.

Protherm F11 Arıza Kodu; Kombi de (F 11) kalorifer tesisat suyu devir daim (pompa) sirkülasyon sorunu, servisi arayın.

Protherm F12 Arıza Kodu Açıklaması; (F 12) Elektrik şebekede, düşük voltajı sürekli yaşıyorsanız, regülatör taktırın.

Değerli misafirimiz, kullanıcı olarak her hangi tehlike ile karşılaşmamak için cihaza müdahale etmeyin. Protherm kombi bakım, arıza, onarım işlemlerinizde, Yetkili ya da özel kombi servisi ile acil iletişime geçin.

Call Now ButtonHEMEN ARA