ECA Arıza Kodları

Eca Proteus Plus Blue Arıza Kodları

ECA Proteus plus blue, Confeo, Citius kombiler ev, işyeri gibi birçok alanda kullanılmakta olup, kullananların kış aylarında çeşitli arızaları ile karşılaşmaları. Eca kombi markası kombi de arızayı nasıl anlarız.

Eca kombi çalışma sistemde hata oluşmuşsa, kombi ekran lambası (ışık) yanıp sönerek uyarı verir. Eca kombi arıza kodu sömbel işareti ve faydalı teknik bilgi içeren detaylı pratik kombi tamiri çözüm açıklaması.

Eca F1 Arıza Kodu; (F 1) Kombinin su sıcaklığı 100°C üzerinde. Kombi aşırı ısınma kendini (Bloke) korumaya alır. Su eksikse tamamlayın ve reset yapın. Çalışmazsa kombi kartı, pompa, üç yollu arızalı.

Eca F2 Arıza Kodu; (F 2) Kombi kullanım suyu Ntc parça hatasın da, kombi sıcak su vermez.

Eca F3 Arıza Kodu; (F 3) Kalorifer Ntc parçası ile ilgili problem olduğunda, kombi petekleri ısıtmaz.

Eca Proteus Kombi Arıza Hatası.

Eca F4 Arıza Kodu; Eca kombi (F 4) hatası başarısız ateşleme. Kombi sürekli ateşleme yapıyor ve alev oluşmuyorsa, sebebi gaz valfi (Brülöre) yeterli gazı sağlamıyor. Resetleyin çalışmıyorsa, Kombi elektronik kartı iyonizasyon alevi algılamıyor, ana kartı, gaz armatürü (valfi) hatası vermekte ve kontrol edilmeli.

Eca F5 Arıza Kodu; (F 5) Eca kombi baca da atık gaz çıkışı ilgili hava tahliye hatası ve kombi çalışmaz. Kombi çalışmama nedeni baca montajı hatalı ya da fazla uzunsa kontrol edin. Kombi fanı, prosestat, kart inyonizasyon alevi algılamazsa yada ana kartta sorun olduğu anlamına gelir.

Eca F6 Arıza Kodu; (F 6) kombi Dış hava tahliye ile ilgili çalışmaz. Muhtemelen prosestat, kart, fan arızası.

Eca F7 Arıza Kodu; (F 7) Kombi de su düşük yada suyu fazla. Su 1,5 barda olmalı. Su normalsa su algılayıcı basınş sondası arıza yamış.

Eca E99 / 99 Arıza Kodu; Kombi sistem sorunu. Genellikle kombi ana kart arızası bilinir ve bu durumda çalışmayacak.

A00 / F9 / E44 / E64 / E65, Eca Arıza Kodu; Kombi de (Doğalgaz) yokluğu. Kart gaz armatürü (valfi) hatası vermekte destek almalısınız.

Eca Confeo Kronos (plustech) Yoğuşmalı Premix Kombi Arızaları.

F11 / E54 Arıza Kodu; Genellikle yoğuşmalı kombiler de sifon blokaj hatası görülür. Yoğuşma su gideri kontrol edin.

F05 / F12 Arıza Kodu; Kombi kart, fan arızası. Eca kombi çalışıyor, bir süre sonra arıza geçiyor.

F13 Arıza Kodu; Kalorifer ntc parça hatası. Kalorifer sensörü normal değilse, kombi kendini korumaya alır.

F15 Arıza Kodu; Kombi su basıncı yükseldiğinde f 15 işareti ekranda görülür. Suyu 1,5 bar da olmalı.

F16 / F52 Arıza Kodu; Kullanım suyunda aşırı sıcaklık. Ntc, kartı. üç yollu, ana, plaka eşenjör tıkanması.

Eca Proteus Citius Yoğuşmalı Premix Kombi Arıza Kodları.

Eca Proteus Citius Premix (Yoğuşmalı) Kombi A00 / E01 / E02 / E08 / E12 / E21 / E44 / E64 / E65 / E82 / A82 / F9 Arıza kodu; (Doğalgaz) yokluğunda Brülörde (Alev) oluşmaz ve yanlış ateşleme hata sinyali. Gazı kontrol ediniz ve resetleyin. Çalışmıyorsa kombi kart, iyon, gaz armatürü (valfi) arızalı destek almalısınız.

Eca F10 / E03 / E15 / E16 / E17 / E18 / E33 / E35 / A80 / E80 / F81 Arıza Kodu; Kombi de aşırı sıcaklık uyarısı (105°C’) CH (NTC) ölçüm sapma. Su barı 1,5 olmalı, resetleyin. Düzelmese arızaları Ntc, pompa, kartı, üç yollu, filitre tıkalı.

Eca E25 Arıza Kodu; Kombi kart yazılım (İşlemcil) arızası. Teknik destek alın.

Eca L0 / F8 / E34 / F34 / F36 Arıza kodu; Elektrik şebeke (170 V) düşük voltaj da kombi devreye girmez. Voltaj değerleri (200-240 V) altında ise kombi kendini bloke eder. Çözümü (güç kaynağı) regülatörle çözebilirsiniz. Voltajı normal ise, kombi kartı, fanı arızalı.

Eca Proteus Citus Premix Kombi Arızaları.

Eca E07 / E83 / F07 / F14 / F39 / F53 Arıza kodu; kombi baca gazı sensör sıcaklığı 95°C’yi aştığını belirtir. Atık gazın tahliye sensörü hatasında, kombi kendini bloke eder. Reset yapın çalışmıyorsa, baca gazı sensörü, ana eşenjör tıkanması, fan ana kart arızası.

Eca C37 / E38 / F10 / F37 / F42 / F43 / F47 Arıza kodu; Kombi de su yetersiz, basınç 1’5 bar olmalı. Kombi sürekli su eksiltiyorsa, su kaçağı kontrol için destek alın. Arızaları bypass, pompa, üç yollu, kart, eşanjör.

Eca E13 / F13 Arıza kodu; Kombiye birden fazla reset uygulaması. Hata işareti hale ekranda görünüyorsa, kartı arızalı.

Eca F40 Arıza kodu; kombi Genleşme tankı sorunu, havasını normal basınç değerlere getirin.

Eca F41 Arıza kodu; Kombi suyu kendiliğinden yükseliyorsa, yardım alın.

Eca F49 Arıza kodu; Kart ile oda termostat iletişim hatası. Kart, termostat arızası.

Eca F50 Arıza kodu; Boyler haberleşme sorunu. Sensörü (iyon) ana kart arızası.

Eca F51 Arıza kodu; PT 1000 solar sensör arızası. Reset uygulayın, ana kart arızalı.

Eca Proteus Citius F201 Arıza kodu; Kombi Ana kart ile arayüz (ekran) iletişim hatası.

Eca Kombi ASE Arıza kodu; Kombi de ASE uyarısı açıklamsı. Sürekli yıllık periyodik kombi bakımı yaptırılmayan kombiler de görülür.

Eca yoğuşmalı kombi AP işareti anlamı çözümü; Genellikle ekranda AP uyarı anlamı. Kombi ilk çalışmada kendini test eder ve birlirli süre sonra kaybolur.

Değerli misafirimiz, kullanıcı olarak her hangi tehlike ile karşılaşmamak için cihaza müdahale etmeyin. ECA kombi bakım, arıza, onarım işlemlerinizde, Yetkili ya da özel kombi servisi ile acil iletişime geçin.

Call Now ButtonHEMEN ARA