ECA Arıza Kodları

Eca Proteus Plus Blue Arıza Kodları

ECA Proteus plus blue, Confeo, Citius kombileri Ev, işyeri gibi birçok alanda kullanılmakta. Bu tür cihazları kullananların Özellikle kış aylarında çeşitli sorunları yaşamaları. ECA kombi de arıza sorunu olduğunu nasıl anlarız. Kombi ekranda anahtar ikaz işareti yanıp sönerek sürekli uyarı verir.

Eca kombi arızaya geçince ne yapmak lazım nasıl çözülür. ECA markalı kombi de arızasına göre arızalı parça arızasının tespiti. Arıza sömbelleri hakkında teknik bilgi içeren hatası ve çözümleri konusunda detaylı pratik kombi tamiri açıklamaları ve yardımcı faydalı bilgileri.

F1 Arıza Hata Kodu İşareti; (F 1) Kombinin su sıcaklığı 100°C üzerinde. Kombi aşırı ısınma kendini (Bloke) korumaya alır. Su eksikse tamamlayın ve reset yapın. Çalışmazsa kombi kartı, pompa, üç yollu arızalı.

F2 Arıza Kodu İşareti; F 2 Ntc hatasın da sıcak su vermez.

F3 Arıza Hata Kodu; F 3 Ntc hatası, kalorifer petekleri ısınmaz.

Eca Proteus Kombi Arıza Hata Çözümü.

F4 Arıza Hata Kodu; Doğalgaz kesilirse ne olur. Kombi (Brülöre) gaz gelmediğinde ateşleme yapsada alev oluşmaz ve arıza geçer. Öncelikle gazı kontrol edin. Var ise Reset yapın. Çalışmazsa ana kart, gaz valfi, iyon elektrot, prosestat.

F5 Arıza Kodu; F 5 de kombi hava akışı hatası. Bacanın hatalı montaj yada gereğinden fazla uzun, kontrol edin ve normal ise kart, fanı, prosestat arızası.

F6 Arıza Hata Kodu; F 6 Dış hava tahliye ile ilgili çalışmaz. Muhtemelen prosestat, kart, fan arızası.

F7 Arıza Hata Kodu; Kombi de su düşük yada suyu fazla. Su 1,5 barda olmalı.

E99 / 99 Arıza Hata Kodu; Kombi sistem sorunu. Genellikle kombi ana kart arızası bilinir ve bu durumda çalışmayacak.

Eca A00 / F9 / E44 / E64 / E65 Arıza Kodu; Kombi de (Doğalgaz) yokluğu. Gaz valfi, kart, destek almalısınız.

Eca Confeo Kronos (plustech) Kombi Arıza İşareti.

F11 / E54 Arıza Kodu; Genellikle yoğuşmalı kombiler de sifon blokaj hatası görülür. Yoğuşma su gideri kontrol edin.

F05 / F12 Arıza Hata Kodu; Kombi kart, fan arızası. Eca kombi çalışıyor, bir süre sonra arıza geçiyor.

F13 Arıza Hata Kodu; Kalorifer ntc arıza hatası. Kalorifer sensörü normal değil, kombi kendini korumaya alır.

F15 Arıza Hata Kodu; Kombi de su basıncı yükseldiğinde f 15 işareti ekranda görülür. Suyu 1,5 bar da olmalı.

F16 / F52 Arıza Kodu; Kullanım suyunda aşırı sıcaklık. Ntc, kartı. üç yollu, ana, plaka eşenjör tıkanması.

Eca Proteus Citius Premix Yoğuşmalı Kombi Arıza Kodları.

Eca Proteus Citius Premix (Yoğuşmalı) Kombi A00 / E01 / E02 / E08 / E12 / E21 / E44 / E64 / E65 / E82 / A82 / F9 Arıza kodu; (Doğalgaz) yokluğunda Brülörde (Alev) oluşmaz ve yanlış ateşleme hata sinyali. Gazı kontrol ediniz ve resetleyin. Çalışmıyorsa kombi kart, iyon, gaz valfi arızalı destek almalısınız.

F10 / E03 / E15 / E16 / E17 / E18 / E33 / E35 / A80 / E80 / F81 Arıza Kodu; Kombi de aşırı sıcaklık uyarısı (105°C’) CH (NTC) ölçüm sapma. Su barı 1,5 olmalı, resetleyin. Düzelmese arızaları Ntc, pompa, kartı, üç yollu, filitre tıkalı.

E25 Arıza Hata Kodu; Yazılım (İşlemcil) kart arızası. Servis den teknik destek alın.

L0 / F8 / E34 / F34 / F36 Arıza hata kodu; Elektrik şebeke (170 V) düşük voltaj da devreye girmez. Voltaj değerleri (200-240 V) altında ise kombi kendini bloke eder. Çözümü (güç kaynağı) regülatörle çözebilirsiniz. Voltajı normal ise, kombi kartı, fanı arızalı.

Eca Proteus Citus Premix Kombi Arızaları.

E07 / E83 / F07 / F14 / F39 / F53 Arıza kodu; Baca gazı sensör sıcaklığı 95°C’yi aştığını belirtir. Atık gazın tahliye sensörü hatasında, kombi kendini bloke eder. Reset yapın çalışmıyorsa, baca gazı sensörü, ana eşenjör tıkanması, fan ana kart arızası.

C37 / E38 / F10 / F37 / F42 / F43 / F47 Arıza hata kodu; Kombi de su yetersiz, basınç 1’5 bar olmalı. Kombi sürekli su eksiltiyorsa, su kaçağı kontrol için destek alın. Arızaları bypass, pompa, üç yollu, kart, eşanjör.

E13 / F13 Arıza kodu; Kombiye birden fazla reset uygulaması. Hata işareti hale ekranda görünüyorsa, kartı arızalı.

F40 Arıza hata kodu; Genleşme tankı basınç sorunu, havasını normal değerlere getirin.

F41 Arıza hata kodu; Kombi suyu kendiliğinden yükseliyorsa, yardım alın.

F49 Arıza hata kodu; Oda termostatı iletişim hatası. Kart, termostat arızası.

F50 Arıza hata kodu; Boyler haberleşme sorunu. Sensörü (iyon) ana kart arızası.

F51 Arıza hata kodu; PT 1000 solar sensör arızası. Reset uygulayın, Ana kart arızalı.

Eca Proteus Citius F201 Arıza kodu; Ana kart ile arayüz (ekran) iletişim hatası. Ekran yada ana kart, fan, gaz valf, iyon, ateşleme elektrotu.

ASE Arıza hata kodu; ASE uyarı işareti anlamı ve çözümü. Ekranada ASE uyarısı yıllık periyodik bakımı yapılmayan kombiler de sürekli görülür.

Eca yoğuşmalı kombi AP işareti anlamı çözümü. Genellikle kombi ilk açıldığında ekranda AP uyarısı görülür ve ilk çalışma esnasında kendini test eder, süresi biraz uzun. Birlirli sürede kendiliğinden kaybolur.

Şıkça yaşanan arızalarına müdahale etmeyin, yetkili, özel teknik servislerden acil destek alın. ECA kombi arıza, tamir, bakım işlerinde BENGİ KOMBİ SERVİSİ 0532 556 6 7 08 nolu telefon numarası ile destek olmaktayız.

Call Now ButtonHEMEN ARA