DemirDöküm Arıza Kodları

DemirDöküm Arıza Kodları

DemirDöküm Aden, Atron, Neva, nepto, Nitron kombiler ev, işyeri gibi birçok alanda kullanılmakta olup, kullananların kış aylarında çeşitli hataları ile karşılaşmaları. DemirDöküm kombi markası kombi de arızayı nasıl anlarız.

DemirDöküm kombi çalışma sistemde hata oluşmuşsa, kombi ekran lambası (ışık) yanıp sönerek uyarı verir. DemirDöküm kombi arıza kodu sömbel işareti ve faydalı teknik bilgi içeren detaylı pratik kombi tamiri çözüm açıklaması.

DemirDöküm F1 Arıza Kodu; Kombi de F 1 arıza işareti anlamı. Kombide aşırı ısınma, limit cihazı kapatarak emniyete alır. Su barını 1,5 de olduğundan emin olun. Reset yapın, sorun devam ederse arızaları sirkülasyon pompası, kartı ve pislik tutucu filtresi tıkalı olabilir.

DemirDöküm F2 Arıza Kodu; F 2 sıcak su ntc arızası. Sıcak su sensör hata yapmışsa, kombi soğuk suyu ısıtmaz ve sıcak olarak vermez.

DemirDöküm F3 Arıza Kodu; F 3 kalorifer devresi ntc parçası arızalı. Bu durumda petekleri ısıtmaz.

DemirDöküm F4 Arıza Kodu; F 4 DemirDöküm kombi de ateşleme sorunu. Kombiye gaz girişi yetersiz (Brülör) alev oluşmaz. Doğalgaz varsa resetleyin. Düzelmezse gaz armatürü (valfi), ateşleme trafosu, prosestat, kombi kart hatası, kombi servisi çağırın.

DemirDöküm F5 Arıza Kodu; DemirDöküm kombi de atık gaz akışı ilgili baca da hava tahliye sorunu ve kombi çalışmaz. Kombi kartı, prosestat, fan arızası.

DemirDöküm Kombi Arıza İşareti Çözümleri.

DemirDöküm F6 Arıza Hata Kodu; Kombi F 6 Sıcak su ntc arızası, destek almalısınız.

DemirDöküm F7 / F13/ Arıza Kodu; F 7 Kombi kartı, prosestat, gaz armatürü (valfi) kontrol edilmeli.

DemirDöküm F8 Arıza Kodu; F 8 Kalorifer Ntc parçası arızalı. Kalorifer patekleri ısıtmaz ya da tesisat suyu değerinden fazla (sıcak) ısınmış olabilmekte.

DemirDöküm F9 Arıza Kodu; Binanız yüksek katlı ise kombi fanı aşırı rüzgarlı (lodoslu) havalarda etkilenir ve hız kaybeder (F9) hatası verir. Kombi fanı hız (devir) değeri, prosestat kontrol edilmeli.

DemirDöküm F10 Arıza Kodu; Kombi de F 10 düşük su basıncı. Kombi suyu 1,5 bar seviyesine getirin. Çalışmazsa basınç sonda parça ile ilgili problem olduğunu gösterir.

DemirDöküm F11 Arıza Kodu; F 11 kombi de devir daim (pompa) sirkülasyon sorunu. Yetkili yada özel kombi servis den acil destek alın.

DemirDöküm F12 Arıza Kodu Açıklaması; F 12 Elektrik şebekede düşük voltaj. Bu sorunu sürekli yaşıyorsanız çözüm için kombi regülatör taktırın.

Değerli misafirimiz, kullanıcı olarak her hangi tehlike ile karşılaşmamak için cihaza müdahale etmeyin. DemirDöküm kombi bakım, arıza, onarım işlemlerinizde, Yetkili ya da özel kombi servisi ile acil iletişime geçin.

Call Now ButtonHEMEN ARA