DEMİRDÖKÜM KOMBİ ARIZA KODLARI F4, F5, F10, ÇÖZÜMLERİ

DemirDöküm Kombi Arıza Kodları

DemirDöküm Atron, Nepto, Neva, Nitron Kombi ( F1 ) arıza ikaz işaretleri ekranda neden sürekli verir. Kombilerde sıklıkla karşılaşılan, bir çok farklı arızaları anlamı ve pratik detaylı arızalı parça tespit bilgileri ve kombi tamiri çözüm açıklamaları.
DemirDöküm Kombi F1 Arıza Hata Kodu; Aşırı ısınma. DemirDöküm kombi arıza işareti anlamı, (F1) arıza hatası neden verir, kodu sürekli gösteriyor, arıza tamir çözümleri nedir.
DemirDöküm Kombi F1 arızası görüldüğünde kombide aşırı ısınma olduğu için emniyet limit cihazı kapatarak emniyete alır. Kalorifer peteklerinin vanaların açık konumda olmalı ve suyu eksikse tamamlayın su barını 1,5 de olduğundan emin olun. Reset yapın arıza devam ederse arızalı sirkülasyon pompası kartı ve pislik tutucu filtresi tıkalı olabilir.
DemirDöküm Kombi F2 Arıza Hata Kodu; Sıcak su ntc arızası. Kullanım sıcak su sen söründe arıza olduğunda kombi ekranında (f2) arıza kodu görülür. Sıcak su sen sörü arızalı yada kablolarda kopukluk olabilir.
DemirDöküm Kombi F3 Arıza Hata Kodu; Kalorifer devresi ntc arızalı. Kalorifer devresi sen sörü arıza olduğunda ekranında (f3) arıza kodu görülür.
DemirDöküm Kombi F4 Arıza Hata Kodu; Ateşleme sorunu. Gaz yokluğu, ateşleme sonrası alev oluşumunda sorun olduğu zaman kombi ekranında (f4) arıza kodu görülür. Öncelikle dairenizin ve kombinizin gaz vanalarını kontrol edin, kombiyi reset yapın sorun devam ederse gaz valfi, ateşleme trafosu, proses tat ve kombi kart arızalı olabilir arızanın tespiti için servis çağırın.
DemirDöküm Kombi F5 Arıza Hata Kodu; Hava akışı ilgili. Kombinizde (f5) arıza işaret kodu kombi ekranında görülünce kombi çalışmaz. Baca boruları ek yerinden çıkmış ise kontrol edilmeli sorun yok ise kombi kartı, proses tat, fan arızası.

DemirDöküm Kombi Arıza Tespit Tamir Çözümleri.

DemirDöküm Kombi F6 Arıza Kodu; Sıcak su Arızası. Kalorifer su ntc arızası ya da kabloların da temas olmadığı zaman (f6) arıza kodu işareti görülür tamiri için kombi teknik servislerinden destek almalısınız.
DemirDöküm Kombi F7 / F13 Arıza Hata Kodu; Kombide F7 / F13 belirmesi cihazın ekranında arıza olduğu işareti verir. Arızaları ise gaz valfi, proses tat, yada kombi kartı.
DemirDöküm Kombi F8 Arıza Hata Kodu; kalorifer tesisat suyu sıcaklık değerini ölçen (Ntc) sen söründe aşırı ısınma belirten işareti.
DemirDöküm Kombi F9 Arıza Hata Kodu; Baca hava akış sorunu. Kombi fanı aşırı rüzgardan etkilendiğinde hız kaybeder, Binanız yüksek katlı ise bu gibi (f9) arıza hatası genellikle aşırı rüzgarlı (lodoslu) havalarda da görülür. Çözümü için uzmanı tarafından kombi bacası ve fanın hız (devir) değeri proses tat kontrol edilmeli.
DemirDöküm Kombi F10 Arıza Hata Kodu; Düşük su basıncı. Kalorifer devresi su basıncı yeterli su yok ise 1,5 bar seviyesine getirin, çalışmıyor ise su basınç sondası arızası.
DemirDöküm Kombi F11 Arıza Hata Kodu; Tesisat su sirkülasyon sorunu. Kombi kalorifer tesisat suyu devir daim (pompa) sirkülasyon sorunu olduğu gösteren arıza hata işaret kodu görülür. Öncelikle petek vanalarının açık konumda olduğundan emin olun. Arıza devam ederse servis arayın.
DemirDöküm Kombi F12 Arıza Hata Kodu; Düşük voltaj. Elektrik şebeke akımında düşük voltaj. Sürekli bu gibi düşük voltaj arızaları yaşıyor iseniz çözüm için kombi regülatör taktırabilirsiniz. Arıza devam ederse kombi kart arızalı olabilmekte. Samsun DemirDöküm kombi servisi merkezimizle haftanın yedi günü DEMİRDÖKÜM kombi arıza, tamir, kombi bakım işlerinde destek olmaktayız.

Call Now ButtonHemen Ara.