DemirDöküm Kombi Arıza Kodları

DemirDöküm Kombi Arıza Kodları

Ev ve işyeri gibi birçok alanda kullanılan DemirDöküm Atron, Nepto, Neva, Nitron kombileri kullaların özellikle kış aylarında çeşitli arızaları ile karşılaşmaları. DEMİRDÖKÜM kombi de arıza sorunu olduğunu nasıl anlarız. Kombi arızaları ekranda anahtar ikaz işareti yanıp sönerek uyarır ve neden sürekli verir.

DEMİRDÖKÜM kombi arızaya geçince ne yapmak lazım. DemirDöküm markalı kombinizin arızalı parça arızasına göre arızanın tespiti ve nasıl çözülür hakkında teknik bilgi içeren ve arıza hataları ve çözümleri konusunda detaylı pratik kombi tamiri çözüm açıklamaları ve size yardımcı faydalı bilgileri.

F1 Arıza Kodu; Kombi de F 1 hatası, Aşırı ısınma oluşmuş. DemirDöküm kombi arıza işareti anlamı, (F1) arıza hatası neden verir, kodu sürekli gösteriyor, arıza tamir çözümleri nedir.

Kombi de F1 arızası görüldüğünde kombide aşırı ısınma olduğu için emniyet limit cihazı kapatarak emniyete alır. Kalorifer peteklerinin vanaların açık konumda olmalı ve suyu eksikse tamamlayın su barını 1,5 de olduğundan emin olun. Reset yapın arıza devam ederse arızalı sirkülasyon pompası, kartı ve pislik tutucu filtresi tıkalı olabilir.

F2 Arıza Kodu; F 2 hata sorunu, Sıcak su ntc arızası. Kullanım sıcak su sen söründe arıza olduğunda kombi ekranında (f2) arıza kodu görülür. Sıcak su sen sörü arızalı yada kablolarda kopukluk olabilir.

F3 Arıza Kodu; F 3 hata işareti açıklaması;, Kalorifer devresi ntc arızalı. Kalorifer devresi sen sörü arıza olduğunda ekranında (f3) arıza kodu görülür.

F4 Arıza Kodu; F 4 hatası çözümü, Ateşleme sorunu hatası vermekte. Gaz yokluğu, ateşleme sonrası alev oluşumunda sorun olduğu zaman kombi ekranında (f4) arıza kodu görülür.

Kombi F 4 Arızanın çözüm açıklamsı. Öncelikle dairenizin ve kombinizin gaz vanalarını kontrol edin, kombiyi reset yapın sorun devam ederse gaz valfi, ateşleme trafosu, proses tat ve kombi kart arızalı olabilir arızanın tespiti için servis çağırın.

F5 Arıza Kodu; Kombi de F 5 çözümü, Hava akışı ilgili hatası vermekte. Kombinizde (f 5) arıza işaret kodu kombi ekranında görülünce kombi çalışmaz. Baca boruları ek yerinden çıkmış ise kontrol edilmeli sorun yok ise kombi kartı, proses tat, fan arızası.

DemirDöküm Kombi Arıza Tespit Tamir Çözümleri.

F6 Arıza Hata Kodu; Kombi F 6 hata sorunun çözümü, Sıcak su ntc arızası. Kalorifer ntc kabloların da temas olmadığı zaman (f6) işareti görülür tamiri için destek almalısınız.

F7 / F13 Arıza Hata Kodu; Kombide F 7 / F 13 belirmesi cihazın ekranında arıza olduğu işareti verir. Arızaları ise gaz valfi, proses tat, yada kombi kartı.

F8 Arıza Hata Kodu; F 8 İşareti açıklaması; kalorifer tesisat suyu sıcaklık değerini ölçen (Ntc) sen söründe aşırı ısınma belirten işareti.

F9 Arıza Kodu; KOmbi F 9 Hatası açıklaması, Baca hava akış sorunu. Kombi fanı aşırı rüzgardan etkilendiğinde hız kaybeder, Binanız yüksek katlı ise bu gibi (f9) arıza hatası genellikle aşırı rüzgarlı (lodoslu) havalarda da görülür.

F 9 Hatası çözümü için uzmanı tarafından kombi bacası ve fanın hız (devir) değeri proses tat kontrol edilmeli.

F10 Arıza Hata Kodu; Kombi de F 10 hata sorunun açıklaması, Düşük su basıncı. Kalorifer devresi su basıncı yeterli su yok ise 1,5 bar seviyesine getirin, çalışmıyor ise su basınç sondası arızası.

F11 Arıza Kodu; Kombi de F 11 Hatası çözümü. Kalorifer tesisat suyu sirkülasyon sorunu. Kombi kalorifer tesisat suyu devir daim (pompa) sirkülasyon sorunu olduğu gösteren arıza hata işaret kodu görülür. Öncelikle petek vanalarının açık konumda olduğundan emin olun. Arıza devam ederse servis arayın.

F12 Arıza Kodu; Kombi de F 12 hatası açıklaması, Düşük voltaj. Elektrik şebeke akımında düşük voltaj hatası vermekte. Sürekli bu gibi düşük voltaj arızaları yaşıyor iseniz çözüm için kombi regülatör taktırabilirsiniz. Arıza devam ederse kombi kart arızalı olabilmekte.

Şıkça yaşanan arıza hatalarına müdahalede bulunmayın, can güvenliğinizi tehlikeye atmış olursunuz. Yetkili veya özel teknik servislerinden acil destek alın. DEMİRDÖKÜM kombi arıza, tamir, kombi bakım işlerinde BENGİ KOMBİ SERVİSİ 0532 556 6 7 08 nolu telefon numarası destek olmaktayız.

Call Now ButtonHEMEN ARA