BOSCH KOMBİ ARIZA KODLARI C1, C6, F0, F1, ÇÖZÜMLERİ

Bosch Arıza Kodları

Bosch Condense Kombi arızaları, ekranda ( T ) arıza ikaz işaretleri neden sürekli verir. Bosch Kombiniz de arıza olduğunda, ekranında ikaz lambası sürekli yanıp sönerek uyarır. Bosch kombi bir çok farklı arızasının (anahtar işareti) anlamı ve detaylı arızalı parça tespiti, pratik kombi tamiri çözüm açıklamaları.
Bosch kombi ekranında ( 2 ) iki adet yatık (T ) uyarısı açıklaması.
Kombi ilk çalıştırma esnasında yaz konumundan kış konumuna alındığında uyarı verir. Kombi 15-20 dakika çalıştıktan sonra içerisindeki yoğuşma suyu sifonu gider kabı su ile dolar ve T uyarısı otomatik olarak kapanır.
Bosch Kombi Lo Arıza uyarı hata kodu;
Kombi çocuk kilidi açık ( Lock ) kilit simgesine basılı tutarak tuş kilidini kapatın.
Bosch Kombi CE Arıza Hatası; Aşırı ısınma oluşmuş.
Sirkülasyon pompası sıkışmış ya da devir özelliğini yitirmiş olabilir. Kombi pompası arızalı.
Bosch Kombi C1 / C4 Arıza hata kodu; İşaretleri anlamı. Bosch kombiniz de bulunan hava akışı sağlayan fan (prosestat) kombi kart arızası nedeniyle hata kodu vermektedir.

Bosch Kombi EA Arıza hata kodu çözümü; Bosch kombinize gaz girişi yada yetersiz olduğu durumlarda (EA) arıza hata kodu işareti çıkar. Kombiye giren gazın basıncı, şebeke bağlantıları, ateşleme kablosu ve elektrotları, atık gaz borusu kontrol edilmesi gereken etkenlerdir.
Bosch Kombi B1 Arıza hata kodu; Bosch kombi anahtar kodu, sizlerin bu durum da her hangi bir müdahale etme durumunuz yok, servis den destek almalısınız.
Bosch Kombi A7 Arıza hata kodu;  Bosch kombi kullanılan suyun sıcaklık (DHW-NTC) ntc arızalı.
Bosch Kombi A8 Arıza hata kodu; Bosch cihazın BUS iletişim kurmaması. Kombi cihazınızın BUS iletişimindeki sorun sonucu ortaya çıkan arıza kodudur. Bağlantı kablosunu ve termostatı kontrol edin. Sorun devam ederse servisiniz ile irtibata geçiniz.
Cihaz limit termostat arızası.

Bosch Kombi B2 / B3 Arıza hata kodu; Haberleşme hatası. Bosch dahili hatası, elektronik kombi kart arızası, destek alın.
Bosch Kombi CC Arıza hata kodu işareti. Bosch cihazın kombi fanı, kombi kartı, baca çıkması yada baca tıkanması hava algılanmıyor.
Bosch Kombi D3 Arıza hata kodu; Aşırı sıcaklık sorunu. Bosch kombi harici sıcaklık limit veya 8,9 köprülerinin eksik olduğunu bildiren hata kodudur. Teknik servis personelinin müdahale etmesi gerekir.

Bosch Kombi Arıza İşareti, Tespit Tamir Çözümleri..

Bosch Kombi D5 Arıza hata kodu; Sıcaklık sensör arıza işareti. Bosch kombi arıza hata ile ilgili, Harici sıcaklık (extern / denge kabı) ntc arızalı olduğu anlamına gelir.
Bosch Kombi E2 Arıza hata kodu; Ntc arızası. Bosch gidiş suyu sıcaklık ntc ile ilgili problem olduğunu gösterir.
Bosch Kombi F0 Arıza hata kodu; Kombi Kart arızası. Bosch kombi Ana kartının arızalı olabileceğini bildirir.
Bosch Kombi F1 Arıza Hata kodu. Bosch kombinizin elektronik kartı arızalı olabilir. Kartın değişmesi ile ilgili teknik servis ile irtibata geçmeniz gerekmektedir.
Bosch Kombi F7 Arıza hata kodu; Bosch kombi kapalı olmasına rağmen alev algılanmaya devam ediyor ise kombi kart.
Bosch C6 Kombi hata kodu; Bosch kombi kartı ve kombi fanın arıza yaptığına dair hatadır.
Bosch Kombi D3 Arıza hata kodu;  Bosch arıza Kodu: 8 ve 9 köprüsü eksik veya harici sıcaklık limit devreye girmiş. Soket yerine oturmamış, köprü eksik, yerden ısıtma sıcaklık sınırlayıcısı devreye girmiş. Kombi kendini kapatarak emniyete almış.
Bosch Kombi E9 Arıza hata kodu; Su basınç arızası. Bosch Isı bloğundaki emniyet termostatı (STB), atık gaz sen sör veya düşük basınç emniyet şalteri devreye girmiş. Kombinizin su basıncını kontrol edin tavsiye edilen değerleri 1.5 barda olmalıdır.

Bosch Kombi FA Arıza hata kodu; Ateşleme sorunu. Bosch gaz kesildiği halde alev algılanmaya devam ediyor ise iyon ve gaz valfi. Kombinin su sifonu temizleyin.
Bosch Kombi FD Arıza hata kodu; Reset ilgili sorunu. Bosch yanlışlıkla yada sürekli Reset butonu kullanılması ile takılı kalmış ve kontrol edin. Samsun BOSCH servisi merkezimizle haftanın yedi günü BOSCH kombi arıza, bakım, tamir işlerinde destek olunmakta.

Call Now ButtonHemen Ara.