Baymak Arıza Kodları

Baymak Arıza Kodları

Baymak Lambert, Falke, Baki, Luna kombiler ev, işyeri gibi birçok alanda kullanılmakta olup, kullananların kış aylarında çeşitli arızaları ile karşılaşmaları. Baymak kombi markası kombi de arızayı nasıl anlarız.

Baymak kombi çalışma sistemde hata oluşmuşsa, kombi ekran lambası (ışık) yanıp sönerek uyarı verir. Baymak kombi arıza kodu sömbel işareti ve faydalı teknik bilgi içeren detaylı pratik kombi tamiri çözüm açıklaması.

Baymak E01 / E04 / F02 / F23 Arıza Kodu; Kombi ateşleme sorunu. Kombiye gaz girişi yetersiz (Brülör) alev oluşmaz. Doğalgaz varsa resetleyin. Kombi ana kart, gaz armatürü (valfi), alev algılayıcı iyon, ateşleme elektrot sorunu.

Baymak E02 Arıza Kodu; E 02 Kombi suyu aşırı ısınma, emniyet limiti devrede. Kombi kart, eşenjör, sirkülasyon pompası, üçyol, filtre tıkalı olduğunda bu sorun yaşanır.

Baymak E03 Arıza Kodu; E 03 Baca hava akış tahliye problemi. Hava akış ilgili ana kartta, fanı prosestat olabilmekte.

Baymak E05 Arıza Kodu; E 05 Kalorifer ntc parça arızası. Kablolar da kısa devre gibi kombi kartta aynı sorun yaşanabilmekte.

Baymak Kombi Arıza İşareti Çözümleri.

Baymak E06 Arıza Kodu; E 06 Kombi sıcak su ntc hatası. Sorun sen sörde kısa devre yok ise bu sorun kombi karta olabilmekte.

Baymak E08 / E09 Arıza Kodu; Başarısız ateşleme. Kombi ateşleme yapıyor, Alev oluşmuyor. Doğalgaz kontrol edin varsa resetleyin. Düzelmezse kombi kartı, gaz armatürü (valfi) hatası vermekte ve kontrol edilmeli.

Baymak E10 / F37 Arıza Kodu; Su basınç hatası. kombi suyu düşük ya da basınç sondası arızalı olduğunu belirtir.

Baymak E13 Arıza Kodu; Reset (bloke) buton takılı kalmış, kombiyi kapatıp açın düzelmese destek alın.

Baymak E22 Arıza Kodu; Elektrik şebeke de düşük voltaj.

Baymak E25 Arıza Kodu; E 25 kombi aşırı ısınma bloke olmuş. Su düşükse, su verin. Resetleyin, çalışmazsa kombi kart, pompa, üç yol, filtre, limit parçası ile ilgili problem olduğunu gösterir.

Baymak E31 Arıza Kodu; Kalarifer ntc parçası, petekler ısınmaz.

Baymak F33 Arıza Kodu; Kullanım su ntc, kombiden sıcak alamazsınız.

Baymak E35 Arıza Açıklaması; E 35 Cihaza yeterli gaz gelmiyorsa kombi çalışmaz. Kart, gaz (valfi) armatürü, brülör de alevi iyon algılamıyor.

Baymak E80 Arıza Kodu; Kombi sistem arızası, yardım almalısınız.

Baymak E12 / E21 / E98 / E99 / F25 Arıza Kodu; Kombi ana kart, uzmanından destek almalısınız.

Değerli misafirimiz, kullanıcı olarak her hangi tehlike ile karşılaşmamak için cihaza müdahale etmeyin. Baymak kombi bakım, arıza, onarım işlemlerinizde, Yetkili ya da özel kombi servisi ile acil iletişime geçin.

Call Now ButtonHEMEN ARA