Baymak Arıza Kodları

Baymak Arıza Kodları

Baymak Falke, Baki, Luna, Lambert kombileri Ev, işyeri gibi birçok alanda kullanılmakta. Bu tür cihazları kullananların Özellikle kış aylarında çeşitli sorunları yaşamaları. BAYMAK kombi de arıza sorunu olduğunu nasıl anlarız. Kombi ekranda anahtar ikaz işareti yanıp sönerek sürekli uyarı verir.

BAYMAK kombi arızaya geçince ne yapmak lazım nasıl çözülür. BAYMAK markalı kombi de arızasına göre arızalı parça arızasının tespiti. Arıza sömbelleri hakkında teknik bilgi içeren hatası ve çözümleri konusunda detaylı pratik kombi tamiri açıklamaları ve yardımcı faydalı bilgileri.

E01 / E04 Arıza Hata Kodu Açıklaması; E 01 Kombi ateşleme yapıyor, (Brülör) alev oluşmuyorsa, gaz girişi yetersiz, kombi ana kart ve gaz valfi, alev algılayıcı iyon, ateşleme elektrot sorunu.

E02 Arıza Kodu Çözümü; E 02 Kombi suyu aşırı ısınma problemi. Kombi kart, eşenjör, sirkülasyon pompası, üç yollu, filtre tıkalı olduğu durumun da bu sorun yaşanır.

E03 Arıza Kodu Çözümü; E 03 Baca hava akış tahliye problemi. Hava akış ilgili ana kartta, fanı prosestat olabilmekte.

E05 Arıza Hata Kodu Çözümü; E 05 Kalorifer ntc arızası. Kablolar da kısa devre gibi kombi kartta aynı sorun yaşanabilmekte.

Baymak Kombi Arıza İşareti, Tespit Tamir Çözümleri.

E06 Arıza Kodu Anlamı; E 06 Kombi sıcak su ntc hatası. Sorun sen sörde kısa devre yok ise bu sorun kombi karta olabilmektedir.

E10 Arıza Hatası Neden Verir; E 10 Su basınç hatası. Baymak kombi kalorifer tesisat su basınç değerinin 0,3 bar civarında düşük olduğunu belirtir. Basınç su değeri 1,5 bar olmalı. Reset işlemini en fazla 3 kez yapın. Sorun düzelmez ise mutlaka servis yardımı alın.

E25 Arıza Hata Kodu İşareti; E 25 kombi bloke olmuş. Kombinin suyu aşırı ısındığında kendini emniyete alır ve çalışmaz. Suyu düşük ise su verin. çalışmazsa kombi kart, pompa, üç yol, filtre, limit olarak görülür.

E35 Arıza Hata Açıklaması; E 35 Cihaza gaz gelmediğinde çalışmaz. Brülör de yanan alevi iyon algılamıyor. kart, gaz valfi

Şıkça yaşanan arıza hatalarına müdahalede bulunmayın, Yetkili veya özel teknik servislerinden acil destek alabilirsiniz. BAYMAK kombi arıza, bakım, tamir servis işlerin de BENGİ KOMBİ SERVİSİ 0532 556 67 08 nolu telefon numası ile destek olunmakta.

Call Now ButtonHEMEN ARA