Arçelik Kombi Arıza Kodları

Arçelik Beko Arıza Kodları

Ev ve işyeri gibi birçok alanda kullanılan Arçelik, Beko kombileri kullaların özellikle kış aylarında çeşitli arızaları ile karşılaşmaları.

ARÇELİK kombi de arıza olduğunu sorunu nasıl anlarız. Kombi arızaları ekranda anahtar ikaz işareti yanıp sönerek uyarır ve neden sürekli verir.

ARÇELİK kombi arızaya geçince ne yapmak lazım. ARÇELİK markalı kombinizin arızalı parça arızasına göre arızanın tespiti ve nasıl çözülür hakkında teknik bilgi içeren ve arıza hataları ve çözümleri konusunda detaylı pratik kombi tamiri çözüm açıklamaları ve size yardımcı faydalı bilgileri.

E / E01 / E02 / E04 / E05 / E06 / E08 / F02 / F05  / F23 / A01 / A02 / A06 Arıza Hatası açıklaması. Başarısız Ateşleme arızası sebebi kombiye gaz gelmemekte. Doğalgaz Ocağınızı yakarak gaz geldiğini kontrol edin.

E02 / E03 / A03 E25 / E26 / F43 Arıza Kodu; Kombide aşırı ısınma 105 derece üzeri söz konusu olduğunu belirtir. Sorun limit hatası.

E03 / E12 / E21 / F23 / F25 Arıza Kodu; Kombinizin devreye girerken yeterli hava basıncını oluşturamadığı anlamına gelir. Reset işlemi için RESET ( K4 ) tuşuna basınız. Kombide Bacanın tıkanması, prosatat, iyon, gaz valfi, elektronik kart alakalı. Kombi tamiri ve arızaları tespiti için yardım almalısınız.

E04 Arıza Hatası; Kombinizin alevi düzenli dağıtamadığı, Arçelik DGK 20 HR BI LCD Kombi emniyet sorunu hatası vermekte.

E05 / F10 / F14 / F31 / F42 Arıza Hatası; Kombi kalorifer petek gidiş suyu ntc arızası.

E06 / F11 / F33 / A41 Arıza Hatası; Sıcak su (NTC) hatası vermekte, kablo bağlantılarını kontrol ediniz.

Arçelik DGK Y 20 24 26 LCD Yoğuşmalı Arıza Hatası.

E10 / F37 Arıza Hatası; Düşük su basınç: Kombinin su basınç değeri 1 barın altına düştüğü zaman bu hata kodu işareti görülür. Suyu 1,5 bar seviyesin de olmalı. Cihazı resetleyin, çalışmaz ise servis yardımı almalısınız.

E08 / E35 / E82 Arıza Hatası; Ateşleme esasında kombi de alevi düzenli dağıtmadığı. İyon alevi algılamaması hatası. Kombide ateşlemeye yardımcı olan iyon da sorun olduğunu belirten hata kodlarıdır. Çözüm ancak servis müdahalesi sonrasında sağlanabilir.

E09 V Ateşleme arızası. E 09 Kombi de gaz valfi geri besleme sorunu hatası vermekte: Kombide böyle bir sorunla karşılaştığınız zaman yapmanız gereken. Konuyla Alakalı Olarak Servis Desteği İstemeniz Gerekir.

E12 / E21 / F25 / E80 Elektronik Devre Arıza Hatası; Kombi Elektronik kartı beyni olarak kabul edilen ve kombide bulunan parçaların çalışmasında emir aldıkları elektronik kartın arızalı olduğunu belirten hata işaret kodudur. Bu durumda cihazın Kartı arızalı olduğunda hiçbir parça çalışmak için emri karttan alamaz.

E96 / E97 / E98 / E99 / F22 / F34 / F35Arıza Hatası; Düşük voltaj 190V altında. Ana kontrol panosu yanlış enerji beslemesi elektrik frekansı arızaları. Arçelik Beko kombiler de özellikle de kış aylarında karşımıza çıkan arıza hata kod işaretidir. Şebeke voltajında dalgalanmalar sebebi ile kombiye gelen voltajın anlık düşük olduğunu belirtir. Bu sorunu yaşamamak adına regülatörü kullanabilirsiniz.

F32 Arıza Kodu; Kombinize bağlı olan dış hava sensörü hatası vermekte. Destek alın,

F59 Arıza Kodu; Kombinizin gaz valf arızası hatası vermekte. Uzmanı tarafından kontrol sağlanmalı.

F50 Arıza Kodu açıklamsı; Kombinizin kablo tesisatı kısa devre hatası vermekte olup çözümü için müdahelede bulunmayın.

F13 / A15F05 / F13 Arıza Hata Kodu; Kombi Reset (bloke) kilitlenmesi: Kombide bulunan reset buton da sorun olduğunun belirten hata kodudur. Bu durumda butona uzun süre basılmış olup takılı yada reset butonu özeliği kaybetmiş. Cihazı elektrik beslemesinden kapatıp yeniden açarsanız sorun düzelecektir, düzelmesze destek alın.

F32 Arıza Kodu açıklamsı; Dış hava sensörü hatası: Kombide önemli parçalardan biri olan dış hava sen sörün de sorun olduğunu belirten arıza kodudur.

F59 Arıza Hata Kodu; Gaz valfi E 59 hatası vermekte: Bu sebeple de kullanıcı olarak cihaza herhangi bir müdahalede bulunmak işe yaramaz. Şıkça yaşanan arıza hatalarına müdahalede bulunmayın, can güvenliğinizi tehlikeye atmış olursunuz.

Yetkili veya özel teknik servislerinden acil destek alın. ARÇELİK kombi arıza, tamir, bakım işlerinde BENGİ KOMBİ SERVİSİ 0532 556 6 7 08 nolu telefon numarası ile destek olunmakta.

Call Now ButtonHEMEN ARA